O nas

Czarna Siekiera

O nas

Cześć! Tu Marcel Tyszkiewicz, pomysłodawca i brat-założyciel Czarnej Siekiery.

Pomysł małego królestwa pachnącego kawą i dźwięczącego przesypywanymi ziarnami snuł się w mojej głowie od długiej, dłuuugiej chwili.

Miesiącami krążył pomiędzy różnymi myślami i planami, aż pod koniec 2020 r. zdecydowanie wyszedł przed szereg, zapukał do drzwi i bezdyskusyjnie zażądał realizacji. Nie opierałem mu się dłużej.

W styczniu 2021 r. ruszył sklep.

Marcel Tyszkiewicz

Kawowy Baron

Paweł Tyszkiewicz

Lord Logistyk

Siekiera jest odpowiedzią na potrzeby zabieganych fanów kawy, zapracowanych miłośników czarnego naparu i degustatorów, którzy uwielbiają wysokiej klasy ziarna, lecz nie chcą tracić czasu ani zaprzątać sobie głowy ich poszukiwaniem. Miesiące intensywnego wgryzania się w tę aromatyczną branżę pokazały mi, jak rozległy i różnorodny jest to świat.

Kawa jest dla mnie ważnym rytuałem i „życioumilaczem”. Uważam, że ta codzienna przyjemność zasługuje na nieprzeciętnego bohatera. Z doświadczenia wiem, że znalezienie dobrych, uczciwych i świeżych ziaren jest dużo bardziej skomplikowane i czasochłonne, niż mogłoby się wydawać. Dlatego się tym zająłem – dla Ciebie, siebie i wszystkich wielbicieli pysznej kawy.

Mój pomysł, misja i entuzjazm szybko udzieliły się mojemu bratu Pawłowi. Dołączył do skromnej (liczebnie), lecz zacnej ekipy Czarnej Siekiery. Łączymy nasze moce i kompetencje, żeby dać Ci najlepszy produkt. Paweł z niebywałą szybkością, skutecznością i gracją ogarnia wszelkie tematy związane z logistyką, ekologicznym* (i bardzo estetycznym) pakowaniem paczek, przewoźnikami, lokalizowaniem przesyłek i dostarczaniem ich w trybie „emergency” (to taka sytuacja, kiedy sięgasz o poranku po kawę, a tam jej nie ma…, kojarzysz te rozszerzone z niedowierzania oczy i rozpaczliwe „O nie!” dobiegające z każdej komórki ciała?). Widzimy się znacznie częściej niż przy okazji świąt czy weekendowych spotkań przy planszówkach, a nadal się lubimy, co uznajemy za nasz mały wielki sukces.

Oprócz najwyższej jakości kawy zapewniamy doradztwo i wsparcie w wyborze Twoich ulubionych ziaren. Jesteśmy kawowymi sommelierami, przeszkolonymi i doświadczonymi. Znamy się na tym naparze jak mało kto, jesteśmy specjalistami od kaw mocnych i słabych, dużych i małych, przelewowych i ciśnieniowych, „kawiarkowych” i „fusiastych”, o niskim i wysokim poziomie kwasowości, z nutami orzechów i owoców. Ta lista mogłaby nie mieć końca, ale będziemy dla Ciebie łaskawi. Jako że zależy nam na Twoim zadowoleniu i nowych doświadczeniach smakowych w ramach Twoich preferencji, stworzyliśmy test kawowy. Jest krótki, prosty, a zarazem pozwala precyzyjnie określić profil smakowy, do którego najbardziej Cię ciągnie. Na tej podstawie dobieramy rodzaje kaw i wysyłamy Ci je w modelu abonamentowym.

Naszą pracę nadzoruje kot Tadeusz – najbardziej skrupulatny kontroler jakości, jakiego świat widział. Jego bursztynowym oczom nic nie umknie, a do każdej paczki dorzuca serdeczne „mrrrau” z głębi gardła, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Smacznej kawusi” (tak, wiemy, przydałby mu się detoks od social mediów).

Uwielbiamy rozmawiać o tym czarnym szczęściu – pisz, dzwoń, pytaj, dziel się opiniami. Jesteśmy tu dla Ciebie!

*Ważna sprawa: los i samopoczucie planety leży nam na sercu, dlatego przykładamy dużą wagę do ekologicznego pakowania przesyłek. Nie używamy plastiku, konsekwentnie działamy w nurcie less waste.